Ogólnopolska Konferencja Kobiet w Radości

dsc_0144

W dniach 30 września – 2 października odbyła się coroczna, ogólnopolska konferencja dla kobiet w Radości. Tematem, który przeświecał temu wydarzeniu była „Mądrość, która buduje”. Przyjechało ok. 150 kobiet z ponad 30 zborów, w tym jedenaście z naszego – zduńskowolskiego.
Tegoroczna edycja naszego zjazdu obfitowała ilością młodych kobiet, które przyjechały z różnych stron naszego kraju, co było niezwykle zachęcające i pełne nadziei, dla nas, a zwłaszcza „starszych sióstr”. Serce się raduje widząc tyle młodych kobiet, pełnych entuzjazmu i miłości dla Boga.
Jeśmy bardzo ubogacone obfitością wykładów, które dodają nam mądrości Bożej na każdy dzień. Każda z nas mogła wybrać coś dla siebie w tematyce, która ją interesuje. Były one dobrym zasiewem Bożej mądrości w nasze codzienne życie.
W tym roku mogłyśmy dowiedzieć się, jak rozwijać się w służbie dla Pana jako kobiety, żony, matki … Jaką rolę mamy do wypełnienia w planach Bożych, jak mądrze budować swój dom, jak wybierać rzeczy lepsze od dobrych, jak uczynić naszą zwykłą codzienność, niezwykłą.
Brałyśmy również udział w wyborach nowej Rady Kobiet Baptystycznych w Polsce. I tu musimy pochwalić się, że na członka rady wybrano naszą siostrę – Edytkę. Jesteśmy z niej dumne i pewne, że podoła zadaniu i obowiązkom jakie przypadają tej funkcji. Niech dobry Bóg doda jej mądrości i odwagi do dźwigania nowego powołania.
Dodatkowym wyróżnieniem dla nas – zduńskowolanek było wylosowanie naszego zboru, który zorganizuje konferencję dla kobiet . Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Modlimy się o błogosławieństwo i Boże prowadzenie do organizacji tego spotkania.
Z Radości, jak zwykle wyjechałyśmy umocnione wieloma świadectwami Bożej mocy i prowadzenia. Były łzy, radość i dziękczynienie, że Bóg tak jak kiedyś, tak i teraz działa cuda w naszym życiu. Do domu przywiozłyśmy nową pieśń do nauki, która wielbi imię naszego Pana ”Wielki jest nasz Pan” , wiele radości i energii do dalszej służby w domu i w zborze.
Cieszymy się , że w tym roku mogłyśmy ze sobą zabrać tak wiele młodych kobiet, bo wiemy jak dobry jest to zasiew mądrości Bożej w ich serca. Pan nasz troszczył się o wiele spraw, nawet tych najdrobniejszych. Stawiał na naszej drodze siostry, które mogły pomóc nam swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zjazd ten był coroczną namiastką Królestwa Bożego tu – na ziemi – w Radości. Dziękujemy Bogu za to miejsce i ludzi którzy tam służą Panu i innym, z całego serca.

dsc_0123

dsc_0241

dsc_0159

Krótki filmik z konferencji do obejrzenia TUTAJ , zdjęcia TUTAJ , a niedzielne kazanie kończące konferencję w Radości TUTAJ.